09188758371 09397991868
۰ محصول
سبد خرید شما خالی است
تعداد محصول : ۰ محصول جمع فاکتور :۰ تومان
شماره تماس : 08734236930
پاسخگویی : 8 صبح تا 18 بعدازظهر

جنس پارچه در تیشرت های لویزیکو (ویسکوز)

22 /خرداد/ 1402
جنس پارچه در تیشرت های لویزیکو (ویسکوز)

بسم تعالی

الیاف ویسکوز:

الیاف ویسکوز بر خلاف نظر عموم مردم الیافی هستند که دارای پایه طبیعی بوده و همچون پنبه و لنین دارای ماهیت گیاهی (سلولزی) هستند

تنها تفاوتی که می توان به الیاف ویسکوز نسبت به پنبه و لنین نسبت داد این است که این آالیاف همچون کاغذ که در آن ابتدا چوب درختان تبدیل به خمیر می شود و پس از آن طی یک فرایندی محصول نهایی که همان کاغذ باشد تولید می شود .این آلیاف نیز دقیقا اینگونه می باشند .لذا از آنجا که تولید این الیاف به دست بشر تهیه می‌گیرد .به آن الیاف بشر ساخته گفته می‌شود . اما باید بدانید که آلیافی چون نایلون و پلی استر هم بشر ساخته هستند ولی از نوع کاملا مصنوعی (پایه این الیاف مشتق شده از مواد نفتی)، این در حالی است که الیاف ویسکوز از این حالت متفاوت است و بشر ساخته بازیافتی هستند.

برای تهیه ویسکوز از کلیه محصولات طبیعی که دارای سلولز کافی باشندمانند تفاله نیشکر ،خمیر کاغذ ،لینتر(آلیاف کوتاه پنبه جا مانده روی تخم پنبه ) و مواد گیاهی دیگرکه سلولز بالایی داشته باشند در تولید الیاف ویسکوز استفاده می‌شود 

خاصیت پارچه ویسکوز

- پارچه یا الیاف ویسکوز جذب رطوبت بالایی داردکه گاهی تا 50%بیشتر از پنبه خواهد بود و باید بدانیم که با جذب رطوبت استحکامش کاهش میابد یعنی خیس شدن پارچه های این مدل الیاف سبب ضعیف تر شدن و کوتاه کردن عمرشان می گردد.

- خاصیت ارتجاعی کمی به نسبت مدل های طبیعی خواهد داشت به این شکل که تن خور خشک تری پیدا خواهد کرد و همین پایین بودن کشسان یا ارتجاع آن سبب می گردد تا به سادگی چروک شود . اگر به پارچه های تمام ویسکوز بازار دقت کرده باشید دقیقا گویای همین جمله بالاست زیرا بشدت چروک شده و دائما نیاز به اتو کشیدن دارند .

- ظاهر درخشان و براقی به نسبت پارچه های پنبه ای دارند، زیرا پارچه هی پنبه ای کدر تر بوده و با دیدن آن به فکر رنگ های کدر می افتید ،اما پارچه ویسکوز و خصوصا پلی استر برق خاصی در جنس و آلیاف پارچه بصورت اولیه وجود دارد.

نقاط قوت پارچه ویسکوز

- خاصیت تنفس بسیار بالایی دارد به طوری که جزو پارچه ها و آلیاف خنک محسوب می شود، و از ابریشم طبیعی نیز خنک تر می گردد می تان آن را هادی گرما نامید به طوری که در حفظ دمای بدن پوششی که جنس ویسکوز داشته باشد موفق تر از سایر مدل های پارچه عمل خواهد کرد.

- در مرحله رنگرزی به راحتی و آسانی رنگپذیر بوده و می‌تواند اکثریت رنگ‌ ها را به خود بگیرد.

- موجب تولید الکتریسیته نشده و همین آن را تبدیل به پارچه محبوب جهت دوخت لباس های راحتی خانگی کرده است.

- به نسبت زودتر از سایر الیاف چروک می شود ،اما تل ننداختن پارچه این ضعف را به خوبی پوشش می دهد.

- پارچه با جنس ویسکوز جذب رطوبت بیشتری از پنبه به عنوان الیاف طبیعی دارد.

- الیاف ویسکوز در برابر حرارت کاملا مقاوم هستن و تا دمای ۱۹۰درجه سانتی گراد زرد نمی‌شود و مقاومت خود را حفظ می کند .اما همانطور که الیاف طبیعی در برابر نور خورشید حساس بودن و در بلند مدت به آنها آسیب وارد می شود .به این الیاف نیز که از سلولز ساخته شده است در اثر نور خورشید آسیب می بیند.

تشخیص الیاف ویسکوز از سایر الیاف

بخاطر استحکام کم الیاف ویسکوز اغلب برا ملحفه رو میزی ،لباس زنانه‌ و مردانه ، زیر پوش و لباس ورزشی کاربرد دارد.

این الیاف را اگر با پنبه و پشم ترکیب کنند برای تولید پارچه های لباس زیر ،تریکو،شلوار و ملحفه استفاده می‌شود .

تشخیص آلیاف ویسکوز از سایر الیاف 

برای تشخیص الیاف ویسکوز از شعله آتش استفاده نمایید ، این الیاف در برابر آتش ذوب نمی‌شود و در تماس با آتش بدون ذوب شدن با بوی ضعیفی شبیه کاغذ می سوزد و کمی خاکستر نرم باقی می کذارد 

 

نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha